loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

,, Jesteś widoczny jesteś bezpieczny "

3bezpieczenstwo3Dnia 10 lutego w ZSS w Pawłowicach odbyła się akcja w ramach kampanii ,, Jesteś widoczny jesteś bezpieczny" .Jest to akcja samorządu województwa mazowieckiego promująca noszenie elementów odblaskowych przez uczestników ruchu drogowego po zmroku, podczas której gościli : wicemarszałek woj. mazowieckiego Rafał Rajkowski, z-ca dyr. WORD w Radomiu Zbigniew Mazurkiewicz z pracownikami, wójt gminy Solec nad Wisłą Marek Szymczyk, ksiądz Jan Rudniewski, przewodnicząca Rady Gminy Beata Ciosek, sołtys Pawłowic Jacek Osojca , przedstawiciele KPP Lipsko i KP PSP Lipsko, nauczyciele i pracownicy szkół. W w/w akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły, Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi w Przedmieściu Dalszym oraz ZSS w Pawłowicach.

Podczas imprezy odbyła sie m.in. emisja filmu „… tak, chcę być bezpieczny” oraz prelekcja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego prowadzona przez policjantów z KPP w Lipsku. Funkcjonariusze KP PSP w Lipsku omówili zasady udzielania pierwszej pomocy przed medycznej, pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu natomiast zorganizowali dla uczniów rowerowy tor przeszkód. Ponad 300 uczniów ze szkół z terenu gminy Solec nad Wisła zostało wyposażonych w zestawy odblaskowe.