loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Niech droga do szkoły będzie bezpieczna przez cały rok!

Spotkania uczniów z policjantami KPP w Lipsku na stałe wpisały się już w kalendarze naszej szkoły. 9 września 2016r. odbyły się prelekcje na temat „Bezpieczna droga do szkoły”  skierowane do uczniów klas I-III PSP i 5-6-latków oddziału przedszkolnego. W ramach tych  działań funkcjonariusze policji w bardzo przystępny sposób przybliżyli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas drogi „do” i „z” szkoły i przedszkola, uświadomili potrzebę jeżdżenia w ochronnych fotelikach/siedziskach z zapiętymi pasami, noszenia przedmiotów odblaskowych w nocy oraz uczulił słuchaczy na zachowanie ostrożności na jezdni. Podstawowym celem prelekcji było omówienie podstawowych zasad ruchu drogowego oraz kształtowanie prawidłowych zachowań i postaw wśród dzieci w czasie codziennej drogi do szkoły i powrotu do domu po zajęciach. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze.
    Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować muszą się tego nauczyć.

Policja apeluje:

• Mamo, Tato – dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład swojej pociesze!

• Nauczycielu – odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego!

• Kierowco – uwaga w pobliżu szkół, zdejmij nogę z gazu!