loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

„BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE”

Nastała już jesień, a wraz z nią trudne warunki atmosferyczne. Ograniczona widoczność, mgły, opady deszczu, czy śniegu, zmierzch to  potencjalne zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. W takich warunkach kierowca dostrzega pieszych i rowerzystów z dużym opóźnieniem. Tak naprawdę widzi dopiero, kiedy jego sylwetka pojawia się w zasięgu świateł samochodu – czyli zaledwie 20-30 metrów przed pojazdem. Stosowanie elementów odblaskowych  na ubraniu, bądź rowerze powodują, że taką osobę widać z odległości 120 - 160 metrów, a przede wszystkim zwiększa ich bezpieczeństwo. W ramach Programu Profilaktycznego „B&N” w naszej szkole przystąpiono do akcji „Bądź widoczny na drodze”. W trosce o bezpieczeństwo naszych  najmłodszych uczestników ruchu drogowego – przedszkolaków i uczniów klas I-III szkoły podstawowej –  rozdane zostały odblaski, ufundowane przez naszego ubezpieczyciela TUW. Elementy odblaskowe otrzymały również osoby starsze, których uczniowie naszej szkoły zachęcali do noszenia odblasków, zwłaszcza w porze wieczorowo-nocnej.

Pamiętajmy, że odblaski naprawdę mogą uratować życie!