urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I

slubowanie01Tradycją naszej szkoły stało się, że nasi najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest przyjęcie pierwszoklasistów do braci uczniowskiej naszej szkoły. Ta chwila zawsze wzbudza wiele emocji nie tylko wśród uczniów, ale także wśród rodziców i nauczycieli. ...

W związku z panującą epidemią, która wciąż kładzie się cieniem na naszym szkolnym życiu oraz reżimem sanitarnym, utrudniającym czynności życia szkolnego, uroczystość odbyła się  w ograniczonym składzie. Zabrakło na niej także honorowych gości:  Pana Marka Szymczyka - Wójta naszej Gminy oraz Pani Barbary Jaśkiewicz – Przewodniczącej Rady Rodziców,  którzy łączyli się z obecnymi duchowo i przesłali dzieciom oraz ich rodzicom najserdeczniejsze życzenia.

Oficjalnego powitania dokonała Pani Dyrektor Iwona Borek, kierując ciepłe słowa do bohaterów tego dnia – PIERWSZOKLASISTÓW. Wspomniała, aby pamiętali, że szkoła to nie tylko obowiązek, jakim jest nauka, ale to także grono życzliwych im nauczycieli, pracowników, starszych  kolegów  i koleżanek, do których mogą się zwrócić w trudnych chwilach oraz życzyła, aby dni spędzane w szkole i nauka była dla nich wielką przyjemnością. Ciepłe słowa popłynęły w stronę Rodziców, którym Pani Dyrektor gratulowała  tak wspaniałych pociech i życzyła dumy z ich osiągnięć.

Następnie uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny.  Po czym 17 pierwszoklasistów złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Wobec rodziców zapewniali, że będą dobrze się uczyć, szanować szkołę i kochać swoją Ojczyznę. W dalszej część uroczystości Pani Dyrektor dokonała  pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego dnia, uczniowie otrzymali liczne prezenty. Wielką radość sprawiły dzieciom piękne kubeczki i odznaki z ich imionami ufundowane przez Pana Wójta, upamiętniające to niezwykłe wydarzenie. Z rąk Pani Dyrektor otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki, zaś uczniowie klasy II wręczyli im długopisy, ponoć piszące bezbłędnie.

Ten wyjątkowy dzień zapadnie na długo w pamięci wszystkich obecnych.