urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Spotkanie z policjantem

spot-policja1W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży 15 września br. uczniowie PSP w Solcu nad Wisłą uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji, dzielnicowym naszego rejonu, mł. asp. Andrzejem Sierpińskim. ...

Prowadzący spotkanie zwracał uwagę na reguły bezpieczeństwa obowiązujące w drodze do i ze szkoły, przypominał zasady zachowania podczas wysiadania z autobusu szkolnego oraz podczas jazdy rowerem. Gość zwrócił również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi (wsiadanie do obcych aut, otwieranie drzwi nieznajomym).

Podczas prelekcji uczniowie klas starszych mogli dowiedzieć się, jak unikać zagrożeń związanych z nieumiejętnym korzystaniem z portali społecznościowych i telefonów komórkowych. Funkcjonariusz omówił sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji. Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Uczniowie chętnie dzielili się z policjantem spostrzeżeniami i uwagami na temat przeżytych wydarzeń oraz zaobserwowanych  sytuacji.

Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.