urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Przed nami nowy rok szkolny, inny od tych, które pamiętamy.

Miło nam wszystkich poinformować, że szkoła rozpoczyna swoją pracę w trybie stacjonarnym i jak najbardziej zbliżonym do okresu przed epidemią. Musi być on jednak zgodny z wymogami sanitarnymi, mającymi na celu zadbanie o bezpieczeństwo nas wszystkich. Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji, tym niemniej mam przekonanie, że na chwilę obecną jest to rozwiązanie jak najbardziej pożądane i rozsądne.

Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się 1 września 2020 r. o godzinie 9.00 i potrwa do godziny 10.00.

Uczniowie dojeżdżjący oczekują na autobus na przystankach:

Glina – Sadkowice Końce - Kalinówek - Sadkowice- Kolonia Nadwiślańska – Solec: oczekują godzinę wcześniej niż miało to miejsce w poprzednim roku szkolnym.

Boiska – Solec: oczekują godzinę wcześniej niż miało to miejsce w poprzednim roku szkolnym.

Lipsko – Przedmieście – Solec: 8.30 ...

 

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, a w szczególności na terenie powiatu lipskiego i zachowaniem rygorów sanitarnych szkoła nie organizuje uroczystego rozpoczęcia roku. Wychowawcy klas spotkają się ze swoimi wychowankami w wyznaczonych salach lekcyjnych. Uczniowie muszą być zaopatrzeni w maseczki i mieć je założone do chwili wejścia do wyznaczonej sali (uczniowie dojeżdżający, także w czasie jazdy autobusem). Do szkoły nie wchodzą rodzice uczniów. Rodziców/opiekunów, którzy przyprowadzą dziecko do szkoły, prosimy o zachowanie zalecanego bezpiecznego dystansu oraz przestrzeganie przepisów dotyczących zachowania się w przestrzeni publicznej (maseczki/przyłbice), podczas oczekiwania na dzieci na placu szkolnym.

Rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych zapraszamy na spotkanie z wychowawcamiw dniu 31 sierpnia 2020 r. (poniedziałek). Grupa 3-4 latków: godz. 13.00 (sala gimnastyczna, wejście od strony wnęki), grupa 5-6 latków: godz. 11.30 (sala gimnastyczna, wejście od strony wnęki). Rodziców obowiązuje posiadanie maseczki/przyłbicy, dezynfekcja rąk i przestrzeganie dystansu 1,5 m. od innych osób. Przedszkolaki nie biorą udziału w rozpoczęciu roku szkolnego w dniu 1 września.

Drodzy Rodzice!

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci/uczniów, pracowników i wszystkich Państwa, szkoła opracowała wewnętrzny regulamin funkcjonowania w czasie epidemii. Bardzo proszę o szczegółowe zapoznanie się z wprowadzonym dokumentem, który znajdziecie Państwo w załączniku. Bezpieczeństwo w naszej szkole zależy nie od postawy jednostki, ale całej naszej społeczności. Mam nadzieję, że podejdziecie Państwo ze zrozumieniem do wszystkich reguł zawartych w regulaminie. Musimy uczynić wszystko, by wrócić do normalności, a tylko takie działania gwarantują nam bezpieczną realizację tego ważnego zadania, jakim jest edukacja naszych dzieci. Chcę Was zapewnić, że zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości będziemy na bieżąco monitorować sytuację, podejmując decyzje adekwatne do pojawiających się okoliczności. Dbajmy o siebie, ale myślmy także o innych, aby nasza szkoła jak najdłużej pozostała otwarta i bezpieczna.

Życzę wszystkim, aby nowy rok szkolny był spokojny i bezpieczny, a także bogaty w sukcesy edukacyjne i wychowawcze naszych uczniów.

Łączę pozdrowienia:

Iwona Borek

Dyrektor szkoły