loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Spotkanie z historią w Bałtowie

 

baltow15Dnia 20 września 2019r. uczniowie klas I – V PSP w Solcu nad Wisłą uczestniczyli w wycieczce do Bałtowa. Niezwykłą przygodę rozpoczęli od Jura Parku, czyli od spotkania „oko w oko” z dinozaurami i innymi prehistorycznymi stworzeniami. Entuzjazm u dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Najpierw uczniowie odbyli podróż schoolbusem pomiędzy egzotycznymi zwierzętami, zaś w „dolnej” części spacerowali wśród ciekawych gatunków ssaków i wielobarwnego świata ptaków. Emocjonalnym punktem wycieczki było Prehistoryczne Oceanarium....

Dzięki nowoczesnej technologii uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, jak wyglądało podwodne życie. Wiele atrakcji dostarczył im film w kinie 5D oraz pobyt w Parku Miniatur, gdzie obejrzeli 50 zamków polskich. Z wycieczki po Bałtowskim Kompleksie Turystycznym dzieci wróciły szczęśliwe i pełne wrażeń.