loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

7rozpoczcie roku19-20Rozpoczęcie roku szkolnego jest ważnym dniem dla  każdego ucznia. To powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. 2 września odbyła się w naszej szkole inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020. O godzinie 8.00, mszę świętą, dla społeczności szkolnej, odprawił ks. Grzegorz Dąbrowski.  Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się o godzinie 9.00 w budynku naszej szkoły.  Przybyli na nią Pan Marek Szymczyk - Wójt Gminy Solec nad Wisłą, Pani Elżbieta Skalińska - Radna Gminy Solec nad Wisłą, Przewodnicząca Rady Rodziców -  Pani Elżbieta Klukiewicz oraz nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor Iwona Borek powitała wszystkich zebranych,  a w szczególny sposób naszych pierwszoklasistów i najmłodszych przedszkolaków. ...
Pani Dyrektor mówiła także o pracach remontowych, które podczas wakacji odbyły się w naszej placówce.  Na ręce Pana Wójta, w imieniu swoim i całej społeczności szkolnej, złożyła gorące podziękowania za wsparcie w prowadzonych inwestycjach. Następnie głos zabrał Pan Wójt  życząc  uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Pani Hanna Kańkowska w ciekawy sposób opowiedziała uczniom o 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i o tym, co działo się wtedy na naszym terenie. Bohaterów, którzy zginęli w obronie ojczyzny uczczono chwilą ciszy. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, by spotkać się z wychowawcami. 
Niech nowy rok szkolny  będzie bezpieczny i  bogaty w  sukcesy!