loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Młodzi muzycy zaprezentowali swoje umiejętności

FOT188CUczniowie Ogniska Muzycznego w Lipsku i grupa uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Solcu nad Wisłą koncertowała w naszej szkole.

 

Dnia 11 czerwca odbył się w naszej szkole koncert muzyki w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Lipsku, które prowadzi Pani Aurelia Rybik.    W koncercie udział wzięli: Wiktor Cichoński, Alan Sawicki, Bartłomiej Groszek. Wykonawcy zaprezentowali utwory muzyki klasycznej i popularnej na instrumentach klawiszowych. Młodzi muzycy uczęszczają do Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przedmieściu Dalszym.

W drugiej części koncertu z inicjatywy Pani Iwony Borek, Dyrektora PSP w Solcu, wystąpili uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Małgorzaty Szot-Wróblewskiej, którzy prezentowali utwory instrumentalne w układzie na flet prosty....

Wystąpili wykonawcy z grupy przedszkolnej „0”: Marcjanna Kozłowska, Liliana Sochaj, Maja Sochaj, Wiktoria Siewierska, Maja Retmańczyk. Wykonały utwory „Sto lat” w układzie na dwa głosy, melodię ludową z radomskiego „Oj tam w polu jezioro” oraz „Bandoska” i „Płynie Wisła, płynie”. Udział zespołu flecistek w koncercie był kolejną prezentacją publiczną po udziale w Świecie Matki w GOK-u i Dniu Rodziny.

Nadia Lasota, z klasy IV wykonała utwór Ludwiga van Beethovena” „Oda do radości” i utwór „Płynie Wisła, płynie”.

 

Podczas koncertu zadebiutowały Zuzanna Jaśkiewicz i Liliana Ciupa z klasy IV, które uczęszczają na prywatne lekcje gry na gitarze natomiast na lekcjach muzyki w szkole opanowały naukę grę na flecie. Gitarzystki wykonały utwór Alvaro Solera „Sofia”.

Publiczność nagrodziła młodych muzyków gromkimi brawami.

Wszystkim wykonawcom życzymy sukcesów.