loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

WYCIECZKA DO WARSZAWY

wyc-wwa0810 czerwca uczniowie klas 4,5,6 i 7 zwiedzali Warszawę. Najlepsza zabawa była w parku trampolin. Później szybki przejazd metrem, posiłek w McDonaldzie i spacer po Starym Mieście. Tu uczniowie podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta III Wazy i Pomnik Małego Powstańca. Wszystkim podobały się także Łazienki Królewskie, czyli rozległy park założony w XVIII wieku , w którego sercu ukryta jest letnia rezydencja ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego. To w Pałacu Na Wyspie, król Stanisław August Poniatowski wydawał słynne obiady czwartkowe, na które zapraszał uczonych i poetów, by dyskutować z nimi o bieżących wydarzeniach. Męczący był jednak upał i duży ruch w naszej stolicy. To jednak nikomu nie zepsuło humorów. Wesoło i szczęśliwie wróciliśmy do naszego Solca nad Wisłą. To był udany dzień.