loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

WYCIECZKA W POLSKIE TATRY

 

wyc-gory114-osobowa grupa uczniów klasy 8 i 3 gimnazjum przez 5 dni podziwiała górskie krajobrazy. Zdobyli Kasprowy Wierch, po drodze rozkoszując się pięknymi widokami, a także jeszcze leżącym w wyższych partiach gór – prawdziwym śniegiem. Przeszli również szlakiem przez Wiktorówki i Wierch Poroniec do Rusinowej Polany, skąd rozlegał się niezwykły widok na Tatry Słowackie. Udali się również do Doliny Kościeliskiej, zatrzymując się przy Schronisku Ornak....

Wycieczkowicze spędzili 4,5 h na Termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Oczywiście nie obyło się bez spaceru po najbardziej znanej ulicy Zakopanego - Krupówkach. W drodze powrotnej zwiedzili Łagiewniki i Kraków ( Wawel, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki). Codzienna poranna Msza Św. - podtrzymywała na duchu, wspólnie przygotowywane śniadania i kolacje – dawały siłę do przebycia szlaków, wspólne zabawy – integrowały grupę. Pełni wrażeń wrócili bezpiecznie do domów. Dla tej grupy była to już ostatnia wycieczka w takim składzie.