loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

„WELCOME TO ENGLAND”

konk-ang1Sukces ósmoklasistek

w II EDYCJI KONKURSU JĘZYKA ANGIelskiego 

„WELCOME TO ENGLAND”           

 

Dnia 24 maja, 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Pawłowicach odbyła się II edycja konkursu języka angielskiego „Welcome To England” zorganizowana przez panią Agnieszkę Polak pod patronatem Wójta Gminy Solec nad Wisłą pana Marka Szymczyka.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna uczennic klasy ósmej: Julia Pilas, Maria Skalińska, Gabriela Skwira i Julia Szołajska. Konkurs składał się z dwóch etapów: części pisemnej indywidualnej, której wyniki zostały dodane do wyników części ustnej grupowej, polegającej na odpowiadaniu na pytania dotyczące wiedzy o Zjednoczonym Królestwie. Dziewczęta zrewanżowały się za ubiegłoroczną porażkę i zwyciężyły w obydwu etapach, zdobywając w części pierwszej 238 pkt/ 260, zaś w drugiej 200 pkt/200. Zajęły także cztery pierwsze miejsca indywidualnie: I m-ce – Julia Szołajska, II m-ce Maria Skalińska, III m-ce Julia Pilas, IV m-ce Gabriela Skwira. Trzy pierwsze miejsca zostały nagrodzone pucharami, upominkami i dyplomami ufundowanymi przez Wójta Gminy Solec nad Wisłą. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział i słodki poczęstunek.