urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole

3maj08Dnia 30 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W swoim wystąpieniu uczniowie przybliżyli znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Przypomnieli tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku i wyjaśnili, dlaczego jest to nadal tak ważny dzień dla Polski. Uroczysty i podniosły  nastrój podkreślały recytowane fragmenty poezji oraz piękna pieśń patriotyczna pt. „Uwierz Polsko” w wykonaniu Marii Skalińskiej, uczennicy klasy VIII.
Program uroczystości został przygotowany przez uczniów klas IV, V i VIII pod kierunkiem p. Iwony Jaworskiej, p. Anny Tatarata i p. H. Kańkowskiej.
Po występie p. dyrektor Iwona Borek podziękowała wykonawcom za wspaniałą lekcję historii i patriotyzmu, a opiekunom za przygotowanie uroczystości.