loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

XLII Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

turniej-poz1W dniu 25 marca 2019 roku w Lipsku odbyły się po raz dwudziesty eliminacje powiatowe 42 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który w szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. W eliminacjach powiatowych wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu lipskiego, a wśród nich nasze uczennice: Julia Syzdek i Maria Skalińska. Marysia zajęła zaszczytne II miejsce - w swojej kategorii wiekowej. Podczas turnieju przeprowadzono: pokaz sprzętu ratowniczego i medycznego z pozorowanym pożarem i gaszeniem pianą przygotowany przez strażaków z JRG PSP w Lipsku; wykład, pt. „Czujka na straży twojego bezpieczeństwa” oraz panel dotyczący zakazu wypalania traw.