loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

WIECZÓR KOLĘD

w-koled11Boże Narodzenie to czas, który przynosi ze sobą chwile, kiedy można na moment zwolnić, odłożyć na bok problemy i skupić się na tym, co nas łączy i cieszy. Tak też było 17 stycznia, gdy w naszej szkole odbył się Wieczór Kolęd. Na wspólnym kolędowaniu spotkali się zaproszeni goście, a wśród nich: władze samorządowe i kościelne, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szkołą, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły, emerytowani pracownicy oświaty, wolontariusze z Turcji i z Hiszpanii oraz uczniowie szkoły. ...

Wieczór rozpoczął się uczczeniem minutą ciszy pamięci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska. Taniec w wykonaniu młodszej grupy tancerzy oraz zjawiskowa choreografia i nastrojowa muzyka wprowadziły zebranych w cudowny nastrój. Grupa starsza w energetycznym pełnym akrobatyki tańcu wzbudziła okrzyki zachwytu i gromkie brawa. Następnie na scenie wystąpił szkolny teatr "Na przekór". W przepięknym świątecznym przedstawieniu ukazał najważniejszą naszą tradycję, czyli rodzinne spotkanie przy wigilijnym stole. Czy współczesny świat i jego pokusy mogą odciągnąć nas od rodziny, nawet w takim dniu, jak Wigilia? Okazuje się, że tak. Pogoń za sławą i pieniędzmi, często prowadzi do tego, że zapominamy o swoich najbliższych, a czas ucieka nieubłaganie i nawet nie przyjdzie nam do głowy, że przy wigilijnym stole może" zabraknąć czyjegoś głosu". Pora więc zwrócić uwagę na to, co w życiu najważniejsze. Ta wymowna opowieść, w przepięknym wykonaniu naszych aktorów, poruszyła serca widowni i zmusiła do głębokich refleksji. Oprócz wzruszeń był też czas na kolędy po angielsku i niemiecku oraz wspólne wszystkich kolędowanie. To, co działo się na scenie podkreślała piękna dekoracja sali i szkolnych korytarzy. Na zakończenie, wraz z podziękowaniami za udział w Wieczorze Kolęd i najlepszymi życzeniami od Pani Dyrektor Iwony Borek, wszyscy otrzymali słodkie pierniki i zaproszenie na wspólny poczęstunek oraz pogawędki w miłym gronie.