loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

,,Dając dobro drugiemu, czynisz je sobie samemu".

jaselka521 grudnia był dla nas szczególnym dniem. Już od rana panował w szkole świateczny nastrój. O godzinie 9.30 rozpoczęły się Jasełka przygotowane pod kierunkiem Pani Barbary Cieśli i Księdza Grzegorza Dąbrowskiego. W szkolnym teatrze ,,Na Przekór" zadebiutowali artyści młodszego pokolenia, czyli uczniowie klasy IV i V. Trzy cudowne aniołki (Liliana Ciupa, Zuzanna Jaśkiewicz i Ania Gumińska), które Bóg przysłał na ziemię, miały przekonać ludzi, że Jezus narodził się naprawdę. ...

Diabełki z piekła rodem( Kacper Bidziński, Jakub Laskowski, Kacper Siwierski) próbowały im w tym przeszkodzić, lecz szanse ich były marne. Podczas toczącej się walki dobra ze złem, przekonaliśmy się, że w życiu  każdego człowieka może zdarzyć się cud, a każde serce jest gotowe otworzyć się, by: ,,Dając dobro drugiemu, czynić je sobie samemu". Przepięknie zaśpiewane kolędy i urokliwa dekoracja (wykonana przez Panią Jolantę Kasprzycką) dodały temu przedstawieniu niezwykłego uroku. Wszyscy, którzy przybyli na tę uroczystość, obejrzeli spektakl ze szczególną uwagą. Była to Pani Dyrektor Iwona Borek oraz zaproszeni goście: Ksiądz Doktor Krzysztof Maj, Pani Katarzyna Tkaczyk z CUW, Pan Zbigniew Chmielnicki - Radny Gminy Solec nad Wisłą, Pani Elżbieta Klukiewicz - Przewodnicząca Rady Rodziców, zebrani Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie. Część oficjalną zakończyły złożone przez Panią Dyrektor podziękowania i życzenia oraz symboliczne przełamanie się opłatkiem. Następnie uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, by tam zasiąść przy wigilijnych stołach.