loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

BEZPIECZNA SZKOŁA CYFROWA

bezpieczna7Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych, dlatego nasza szkoła przystąpiła do projektu Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa. Głównym celem akcji jest uświadomienie pojawiających się problemów i wyzwań związanych z bezpiecznym korzystaniem z zasobów cyberprzestrzeni. W ramach projektu - 17 października br. zorganizowany został Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego, którego pierwszym elementem był wykład dla wszystkich uczniów, kolejnym warsztaty klasowe i warsztaty dla nauczycieli. ... 

Na spotkaniu z uczniami obecni byli: Edukator oraz przedstawiciele Komendy Policji Powiatowej w Lipsku, którzy wspólnie omawiali tematy bezpiecznych  kontaktów w Internecie, szczególnie na portalach społecznościowych; kradzieży kont i jak należy dbać o bezpieczeństwo danych osobowych. Przy okazji społeczność szkolna oraz wychowawcy zapoznali się z zasobami portalu oraz całą gamą materiałów, które mają wspomóc ich działania w zakresie budowania szkolnego cyberbezpieczeństwa. Młodzież klas 4-6  aktywnie uczestniczyła w warsztatach, wykazując się dużą wiedzą na temat bezpiecznego korzystania z Internetu. Podczas tych trzech godzin skierowanych do uczniów szkoły podstawowej Edukator omawiał, m.in. temat tworzenia bezpiecznych haseł internetowych, kreowaniu wizerunku, prawach autorskich i wiarygodności informacji w sieci. Prowadzący zajęcia wskazał rozwiązania, które pozwolą lepiej wykorzystywać narzędzia cyfrowe i zapewnią korzystającym z nich bezpieczeństwo.

Mamy nadzieję, że uczestnicy projektu, bogatsi w dodatkową wiedzę, będą mądrze  korzystać z Internetu i urządzeń cyfrowych.