loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

„Ku Niepodległej” – program grupy „ Rekonstruktor”

lekc-hist108 października w jubileuszowym roku 2018, w którym obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości państwa polskiego, w naszej szkole odbyła się „żywa” lekcja historii. Uczniowie klas I-VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum uczestniczyli w specjalnym programie, upamiętniającym 123 lata walki narodu polskiego o wolność. Prowadzący zajęcia młodzi pasjonaci historii zaprosili na opowieść o tym, jak kiedyś bohaterowie walczyli o wolność, honor i Ojczyznę. W ciekawej formie przedstawili powstania narodowe, sytuację pod zaborami, legendę Piłsudskiego i jego Legionów, a także kulturę i sztukę patriotyczną. Zaprezentowali stroje z epoki oraz kolekcję replik broni, używanych w XIX w. ...

Uczniowie chętnie uczestniczyli we wspólnej zabawie przebierając się w stroje historyczne oraz próbując swych sił w pokazach walk i musztry. W trakcie pokazu mieli możliwość wziąć do ręki broń czy też np. przenieść na noszach „ rannego”. Była to pouczająca a zarazem wesoła lekcja patriotyzmu.