loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

den2W naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy bardzo odświętnie.Wydarzenie to miało miejsce 12 października. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Solec nad Wisłą - Pan Marek Szymczyk, Panie z Centrum Usług Wspólnych Gminy Solec nad Wisłą - Katarzyna Krygiel i Sylwia Rogoś, Radny Gminy Solec nad Wisłą - Pan Andrzej Borek, Przewodniczący Rady Rodziców - Pani Elżbieta Klukiewicz i Pan Jacek Szołajski, Ksiądz Jarosław Grabka, Nauczyciele i Pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Solcu nad Wisłą, Rodzice oraz Uczniowie. Wszystkich zebranych powitała Dyrektor Szkoły - Pani Iwona Borek. Nauczycielom i pracownikom szkoły, kierując do nich ciepłe słowa, życzyła, by codzienna praca dawała radość i satysfakcję, uznanie ze strony wychowanków oraz poczucie zawodowego spełnienia. Do życzeń dołączył się Pan Wójt, który przekazał na ręce Pani Dyrektor bukiet pięknych kwiatów...

Niewątpliwie bardzo miłą chwilą było wręczenie, za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, wyróżniającym się nauczycielom Nagrody Wójta Gminy. Otrzymały je: Pani Dyrektor Iwona Borek, Pani Jolanta Kasprzycka, Pani Hanna Kańkowska oraz Pani Anna Tatarata. Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy V wykonując piosenkę w języku angielskim. Następnie sceną zawładnął Szkolny Teatr „Na przekór”. W swoim autorskim spektaklu, nasi aktorzy przedstawili szkołę z lat osiemdziedziątych XX wieku, zestawiając ją ze współczesną. Ta niecodzienna podróż w czasie, u niektórych wywołała sentymentalne wspomnienia, zaś u młodego pokolenia zdziwienie. Jak można było funkcjonować bez smartfona i internetu, nie biegać na przerwach i nie łobuzować? To przecież niemożliwe! Doskonały występ naszego teatru, przeplatały porywające układy taneczne, w wykonaniu grupy młodszych i starszych uczniów. Gromkie brawa oraz słowa uznania dla talentów naszych uczniów, a także podziękowania dla opiekunów Pani Barbary Cieśli, Księdza Grzegorza Dąbrowskiego, Pani Małgorzaty Kryczki oraz Pani Jolanty Kasprzyckiej były dowodem na to, że występ został przygotowany na najwyższym poziomie. W wielu ciepłych i miłych słowach zaproszeni goście, rodzice i młodzież docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Dowodem wdzięczności były piękne róże i wzruszające wykonanie utworu "Królowie świata".