loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

slubowanie23 października do braci uczniowskiej zostali przyjęci nasi pierwszoklasiści. Na tę niecodzienną uroczystość przybyli zaproszeni goście: Pan Marek Szymczyk - Wójt Gminy Solec nad Wisłą i Pani Elżbieta Klukiewicz - Przewodnicząca Rady Rodziców. Pani Dyrektor Iwona Borek powitała naszych gości oraz rodziców, nauczycieli i zebranych uczniów. Najserdeczniejsze słowa skierowała jednak do pierwszoklasistów. Mówiąc o tym, jak wielką wartością jest nauka, życzyła im sukcesów i tego, by każdy dzień przynosił radość i chęć do pracy. ...

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili przygotowany, pod opieką swojej wychowawczyni Pani Janiny Szewczyk i nauczyciela wspierającego Panią Martę Rusin, program artystyczny. Następnie 15 uczniów złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Wobec rodziców, dziadków i gości zapewnili, że będą dobrze się uczyć, szanować szkołę i kochać Polskę. Wspólnego pasowania dokonali Pani Dyrektor i Pan Wójt.

Taka uroczystość to niezwykłe wydarzenie dla pierwszoklasistów. Na pamiątkę tego dnia, nasi uczniowie otrzymali wiele prezentów. Wielką radość sprawił dzieciom "Miś Profesorek", którego wręczył nasz dostojny gość - Pan Wójt, życząc pełnoprawnym już uczniom najlepszych ocen i wspaniałego samopoczucia w szkole. Niespodzianki od naszej Pani Dyrektor również wywołały zachwyt. Następnie w wierszach i piosenkach zaprezentowali się uczniowie klas: II i III, którzy wręczyli młodszym kolegom przygotowane prezenty. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia, a uczniowie przeszli do klasy na słodki poczęstunek.