loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

DZIECKO BEZPIECZNE NA DRODZE

 

bezp-dzieccko0117 września br. do przedszkolaków i uczniów klas młodszych zawitali funkcjonariusze KPP w Lipsku: asp. Monika Karasińka - rzecznik oraz sierż. Karolina Mendyk – profilaktyk. Podczas spotkań dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, jak bezpiecznie dotrzeć do i ze szkoły oraz w jaki sposób zachować w sytuacjach gdyby zaatakował ich pies ( pozycja żółwia), sytuacji oddalenia się od bliskich czy spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki również zapoznały się ze sprzętem używanym przy codziennej służbie, będące na wyposażeniu radiowozu służbowego. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze, o czym świadczą uściski od naszych najmłodszych słodziaków.

Jednocześnie w naszej szkole ruszyła ogólnopolska kampania społeczna: „Akcja Odblaski – dziecko bezpieczne na drodze” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej. Ma ona na celu poprawę widoczności dzieci na drodze i ograniczenie wypadków oraz edukowanie w zakresie bezpieczeństwa nie tylko uczniów klas I-III PSP,, lecz także ich rodziców i nauczycieli. Motywem przewodnim w/w akcji są popularne wśród dzieci „Niestraszki”, odblaski z wbudowaną migającą lampką, wręczone przez PZU wszystkim uczniom klas młodszych.