loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Dywizjon 303. Historia prawdziwa.

wyc-dyw4Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa.

 

Dywizjon 303. Historia prawdziwa.

Filmowa ekranizacja pt. „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana książkowym bestsellerem Arkadego Fiedlera pod tym samym tytułem. Ten film 58 - osobowa grupa uczniów z naszej szkoły obejrzała 14 września w MULTIKINIE w Radomiu. Ponadprzeciętne umiejętności polskich lotników, odwaga i niezwykły patriotyzm sprawiły, że w powietrznych bitwach II wojny światowej nie mieli sobie równych. Ryzykowali życiem, poświęcali prywatne życie, aby walczyć z wrogiem. Swoją bohaterską postawą dali przykład następnym pokoleniom Polaków. Piękne słowa wypowiedziane "na gorąco" przez jedną z uczennic naszego gimnazjum- Kornelię- są także opinią większości widzów: " Film wzbudził wiele emocji. Przedstawił historię wprowadzając nas w sposób jakbyśmy też tam byli. Wywołał on także współczucie, zrozumienie, a także podziw dla naszych polskich bohaterów. Nie można zapomnieć również o iskrze patriotyzmu, która zapłonęła w naszych sercach. gdy widzieliśmy losy polskich pilotów"

Dziś doświadczyliśmy dwugodzinnej i pięknej lekcji historii.