loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

WITAMY NOWY ROK SZKOLNY

20180903 091134Początek września to ważna data w kalendarzu każdego ucznia. Skończyły się wakacje i rozpoczął nowy rok szkolny 2018/2019. Jego uroczysta inauguracja w Publicznej Szkole  Podstawowej w Solcu nad Wisłą zaczęła się, o godzinie 8.00, mszą św. , którą odprawił ks. Grzegorz Dąbrowski. Uczestniczyli w niej dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciele i rodzice. Po mszy rozpoczęto oficjalną część uroczystości, na którą przybył Pan Marek Szymczyk - Wójt Gminy Solec nad Wisła, Pan Andrzej Borek - Radny Gminy Solec nad Wisłą, przedstawiciel Komendy Powiatowej w Lipsku asp. Dariusz Kołacz, Przewodnicząca Rady Rodziców -  Pani Elżbieta Klukiewicz oraz rodzice uczniów. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Pani Dyrektor Iwona Borek powitała wszystkich zebranych,  a w szczególny sposób naszych pierwszoklasistów. Na ręce Wójta w imieniu swoim i całej społeczności szkolnej złożyła gorące podziękowania za przeprowadzone na terenie szkoły remonty.

Między innymi odnowiona została szkolna biblioteka i sala gimnastyczna. Po wystąpieniu Pani Dyrektor, głos zabrał Pan Wójt  Marek Szymczyk życząc kadrze i uczniom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Nastepnie Pani Hanna Kańkowska przypomniała zebranym o kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodleglości.  O podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły mówił  asp.Dariusz Kołacz.

Następnie uczniowie rozeszli się do klas, by spotkać się z wychowawcami i poznać plan lekcji. 

Wiemy, że będzie to udany i pełen sukcesów rok szkolny!