loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

„Kubusiowi Przyjaciele Natury”

kubusiowi1W naszym przedszkolu po raz kolejny realizowany był programy edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Jest to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Każdy dzień dzieci w przedszkolu zaczynały od gimnastyki z Kubusiem. Na pierwszych zajęciach dzieci dowiedziały się, a niektóre przypomniały sobie, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi – to przysmak wielu zwierząt. Dzieci bawiły się w detektywów oraz kolorowały marchew. Na koniec dzieci chrupały marchewkę i opowiadały o ulubionych marchewkowych potrawach. Na kolejnych zajęciach przedszkolaki poznały podstawowe zachowania proekologiczne. Dowiedziały się, jak dbać o przyrodę, bawiąc się w kalambury. Nauczyły się zasad pielęgnacji roślin. Ponadto bawili się w tropicieli oraz w lisa w kurniku. Uwieńczeniem tych zajęć były zagadki i wykonanie zadań z kart pracy. Na trzecich zajęciach dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywają różne formy ruchowe dla zdrowia. Ćwiczyły na placu przedszkolnym używając różnych przyborów sportowych tj. skakanek, piłek, grały w paletki i próbowały odbijać piłkę kijem bejsbolowym. Tematem ostatnich zajęć było „Jak zrobić coś z niczego, czyli recyklingowy zawrót głowy”. ...
Dzieci na tych zajęciach poznały pojęcie recyklingu. Nauczyły się rozpoznawać, z jakiego materiału zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów. Podczas zajęć dzieci wypełniały karty pracy, odbyły się ćwiczenia z segregowania materiałów.
Natalia Kędra