loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Wycieczka Niepołomice – Bochnia – Kraków

wyc2W dniach 22-23.05. 2018r. uczniowie klas IV-VI SP przebywali na dwudniowej wycieczce. Pogoda nam sprzyjała. Pierwszym etapem zwiedzania był zamek w Niepołomicach zwany „małym Wawelem”. Największym zainteresowaniem cieszyła się Izba Leśna, gdzie można było podziwiać florę i faunę Puszczy Niepołomickiej. Odwiedziliśmy też Muzeum Fonografii, gdzie można było zobaczyć urządzenia do zapisu i odtwarzania dźwięku. Po południu zjechaliśmy do najstarszej w Polsce kopalni soli w Bochni. ...

Zwiedzanie było dużą atrakcją, ale najwięcej emocji budził nocleg w Komorze Solnej „Ważyn” 250 m pod ziemią. Drugi dzień to pobyt w Krakowie: spacer po Plantach, zwiedzanie Starego Miasta, Barbakanu, Bramy Floriańskiej, Kościoła Mariackiego, Zamku na Wawelu, oglądanie Smoka Wawelskiego i czas na pamiątki. Wieczorem pełni wrażeń wróciliśmy do Solca, gdzie już pod szkołą czekali rodzice.