loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

MAJOWE SPOTKANIA Z KSIĄŻKĄ

ksiazka15W ramach Majowych Spotkań z Książką odbyły się różne działania promujące czytelnictwo wśród przedszkolaków i uczniów naszej szkoły. Wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą zainaugurowali serię spotkań w oddziałach przedszkolnych. Tu odbyło się głośne czytanie ulubionych bajek i baśni. Od gości dzieci otrzymały zakładki do książek, które wspólnie ozdabiały. Uczniowie klasy III PSP odwiedzili zaprzyjaźnioną Bibliotekę Gminną. ...

Tam miały miejsce zajęcia czytelnicze i plastyczne pt „W świecie baśni H.Ch. Andersena”. W ramach Tygodnia Bibliotek naszą szkołę odwiedzili pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Lipsku prowadząc zajęcia promujące czytelnictwo, pt. „Czytanie nie jedno ma imię” dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Była to prezentacja rożnych form książki: książek tradycyjnych, ciekawych form wydawniczych książek dla dzieci i młodzieży (np. książki zabawki, książki trójwymiarowej), książki w formacie cyfrowym, audiobooków, słuchowisk, książek multimedialnych, słuchowisk zrealizowanych na podstawie utworów literackich. W ramach spotkań zaprezentowano również teatrzyk Kamishibai - wywodzący się z XII w. jako japońska sztuka opowiadania historii z użyciem symbolicznych ilustracji.

Podsumowaniem Majowych Spotkań z Książką była zorganizowana dla gimnazjalistów wycieczka do Biblioteki Pedagogicznej w Lipsku, podczas której miały miejsce: zwiedzanie gmachu biblioteki, zajęcia biblioteczne oraz wystawienie przedstawienia pt. „Dziecięcy pokój” w wykonaniu naszego teatru „Na przekór”.

Szczególne podziękowania składamy: wychowawcom i wychowankom z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą, Pracownikom Biblioteki Gminnej w Solcu nad Wisłą i Biblioteki Pedagogicznej w Lipsku za włączenie się do działań promujących czytelnictwo w ramach Majowych Spotkań z Książką.