loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Święto Narodowe Trzeciego Maja.

IMG 8909Jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego kraju było uchwalenie Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. W Polsce obchodzimy uroczyście rocznicę tego wydarzenia – jest to Święto Narodowe Trzeciego Maja. Z tej okazji w naszej szkole 27 kwietnia odbyła się akademia przygotowana przez grupę uczniów z klas: I, III, IV, V SP i III PG. Uczniowie przedstawili sytuację państwa polskiego w XVIII wieku i podkreślili znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie zaprezentowano poezję patriotyczną i pieśni, które towarzyszyły Polakom na przestrzeni dziejów: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rota”, „Witaj majowa jutrzenko”, „Na Wawel na Wawel”, „Jest takie miejsce”. Zadebiutowali soliści: Nadia Marszałek - „Jak długo w sercu naszem” i „Laura i Filon”; Marcin Gajowiak”– „Marsz Polonia”, Maciej Kasprzycki - „Płynie Wisła płynie”. ...

Majowe święta to dla Polaków lekcja patriotyzmu. Dzień 2 maja obchodzony jest jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - święto ustanowione zostało w 2004 roku oraz Dzień Polaków i Polonii za Granicą - święto ustanowione zostało w 2004 roku. Integracja Polaków i Polonii na całym świecie uczy nas tolerancji i miłości do ojczyzny.

W programie udział wzięli: Maja Kramek, Jakub Szołajski, (kl. I, opiekun Małgorzata Gozdur-Kosińska ), Liliana Ciupa, Zuzanna Jaśkiewicz, Kacper Bidziński (kl. III), Marcin Gajowiak, Adam Kornak, Nadia Marszałek, Julia Gajos, Julia Syzdek, Jakub Łyczkowski, Julia Ostrowska, Klaudia Olender, Damian Jarosz, Bartosz Pałka (kl. IV), Gabriela Siebyła, Maciej Kasprzycki, Karolina Lasota (kl. V), Julia Syzdek (kl. VI), Aleksandra Stołowska, Tomasz Kasiński, Mateusz Tatarata i Łukasz Żółkiewicz (kl. III PG).

Wykonawców nagrodzono gromkimi brawami.

Program przygotowany został pod kierunkiem: Małgorzaty Szot-Wróblewskiej, Janiny Szewczyk i Hanny Kańkowskiej.

Fotografie udostępniła Pani Ewelina Syzdek.