loader

urzad-gminy-solec

ministerstwo-edukacji-narodowej

mazowiecki-kurator-oswiaty

centralna-komisja-egzaminacyjna

okregowa-komisja-egzaminacyjna

zss-pawlowice

zsp-solec

stowarzyszenie-przyjaciol-solca   twoje-radio-lipsko

Wizyta przedstawicieli straży pożarnej

wizyta-strazy-2012-13

W związku z realizacją edukacyjnego projektu profilaktycznego przeznaczonego dla uczniów I i II klasy szkoły podstawowej pt. „Smok Mądragon daje radę“ 15 stycznia do naszej szkoły zawitali przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lipsku st. kpt. Łukasz Maciejewski i kpt. Paweł Niewczas.

Celem spotkania było przedstawienie wzorców bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Strażacy szczególną uwagę zwrócili na prawidłowe powiadamianie służb ratunkowych oraz na sposoby postępowania w przypadku powstania pożaru w domu lub szkole. Nasi uczniowie wykazywali się dużą wiedzą oraz znajomością numerów telefonów alarmowych. Na zakończenie każdy z uczestników prelekcji mógł poczuć się jak prawdziwy strażak przymierzając strażackie ubranie. Całe spotkanie przebiegło w milej i życzliwej atmosferze, wzbudzając wiele pozytywnych emocji.